سه شنبه
7 مرداد 1393
1 شوال 1435
29 ژوئيه 2014
    نرم افزارهای رایگان فارسی
موتور جستجو ي قطره
تعيين رتبه وب سايت
پارس قرآن
سايت غدير
Skip Navigation Links.
ورزش از ديدگاه حضرت امام خميني ( ره )
ورزشكاران بايد به علي (ع) اقتدا كنند.
ورزش و تربيت بدني جزء عملي تعليم و تربيت است.
آنها كه جنبه ورزشكاري و مادي را داند آنها جوان‌هايي هستند كه قواي جسمي‌شان بخاطر همين ورزش نشاط و آمادگي پيدا مي‌كند. آن وقت روح آنها معنويات و ايمان را زودتر قبول مي‌كند.
قسمتي از بيانات امام خميني (ره) در جمع ورزشكاران ورزش باستاني، تاريخ 8/3/58 :
من وقتي شما جوان‌ها را مي‌بينم ماشاءالله جوان‌هاي برومند و پهلوان خيلي خوشم مي‌آيد و افتخار مي‌كنم به اينكه جوان‌ها علاوه بر برومندي بدني توجه به ديانت و اسلام دارند و همان‌ طوريكه ورزش كردند براي تقويت بدن، انشاءالله ورزش براي تقويت روح هم كرده‌اند. و مي‌كنند.
وقتي اين دو تا قوه با هم شد قوه جسماني و قوه روحاني، اين ارزش خيلي پيدا مي‌كند، قوه جسماني براي خدمت و قوه روحاني هم براي هدايت، با قوه روحاني انسان هدايت كند خودش را و با قوه جسماني خدمت كند اين دو قوه وقتي كه مجتمع شد يك انسان به تمام معنا انسان مي‌شود.
قسمتي از بيانات امام خميني(ره) در ديدار با ورزشكاران و كارمندان تربيت بدني، تاريخ 12/3/58 :
... مملكت ما همين‌طوري كه به علماء و دانشمندان احتياج دارد به اين قدرت شماها هم احتياج دارد اين قدرت وقتي با ايمان باشد وقتي كه زورخانه با قرآن باشد با ايمان باشد پشتوانه يك ملت است وقتي قهرمان‌ها، قهرمان‌هاي اسلامي باشند پشتوانه يك ملت هستند بازوي يك ملت هستند.
قسمتي از بيانات امام خميني (ره) در جمع تيم‌هاي فوتبال منتخب تهران، تاريخ 17/12/60 :
من خودم ورزشكار نيستم اما ورزشكارها را دوست دارم “احب الصالحين و لست منهم“ از خداي تبارك و تعالي خواهانم كه شما جوانان را كه ذخيره اين كشور هستيد و مايه اميد ملت و اسلام هستيد هر چه بيشتر موفق كند كه در همه ابعاد انساني ورزش كنيد. يك بُعدش آن بُعدي است كه شما متخصص در آن هستيد و اميد است كه بُعدهاي ديگري هم كه انسان دارد و انسانيت دارد در شما رشد كند. ورزشكارها هميشه اينطور بودند كه يك روح سالمي داشتند، از باب اينكه توجه به شهوات نداشتند، توجه به لذات نداشتند، توجه به يك فعاليت جسمي داشتند كه عقل سالم در بدن سالم است.
سايت بسيج  افزودن به يادداشتها


نظر شما در مورد اين مطلب
  نام :
ايميل :
وب سايت:
  

موارد بازديد شده توسط شما:
تصویر روز
تصوير ماهي 049
 Search Engine Optimization
Clicky Web Analytics
شوهري كه از همسرش اطاعت كند، خداوند واژگونه از جانب صورت او را وارد دوزخ گرداند، شخصي پرسيد: اين اطاعتي كه موجب چنين مجازاتي است ، كدام اطاعت است ؟ علي عليه السلام در پاسخ فرمود: زن از او مي خواهد كه با لباس نازك به مراكز پرجمعيت مانند حمّام ها و عروسي ها و مجالس ترحيم برود و شوهرش تقاضاي او را اجابت مي كند و از سخن او اطاعت مي نمايد
حضرت علي(ع)