جمعه
9 آبان 1393
6 محرم 1436
31 اكتبر 2014
     
Skip Navigation Links.
ورزش از ديدگاه حضرت امام خميني ( ره )
ورزشكاران بايد به علي (ع) اقتدا كنند.
ورزش و تربيت بدني جزء عملي تعليم و تربيت است.
آنها كه جنبه ورزشكاري و مادي را داند آنها جوان‌هايي هستند كه قواي جسمي‌شان بخاطر همين ورزش نشاط و آمادگي پيدا مي‌كند. آن وقت روح آنها معنويات و ايمان را زودتر قبول مي‌كند.
قسمتي از بيانات امام خميني (ره) در جمع ورزشكاران ورزش باستاني، تاريخ 8/3/58 :
من وقتي شما جوان‌ها را مي‌بينم ماشاءالله جوان‌هاي برومند و پهلوان خيلي خوشم مي‌آيد و افتخار مي‌كنم به اينكه جوان‌ها علاوه بر برومندي بدني توجه به ديانت و اسلام دارند و همان‌ طوريكه ورزش كردند براي تقويت بدن، انشاءالله ورزش براي تقويت روح هم كرده‌اند. و مي‌كنند.
وقتي اين دو تا قوه با هم شد قوه جسماني و قوه روحاني، اين ارزش خيلي پيدا مي‌كند، قوه جسماني براي خدمت و قوه روحاني هم براي هدايت، با قوه روحاني انسان هدايت كند خودش را و با قوه جسماني خدمت كند اين دو قوه وقتي كه مجتمع شد يك انسان به تمام معنا انسان مي‌شود.
قسمتي از بيانات امام خميني(ره) در ديدار با ورزشكاران و كارمندان تربيت بدني، تاريخ 12/3/58 :
... مملكت ما همين‌طوري كه به علماء و دانشمندان احتياج دارد به اين قدرت شماها هم احتياج دارد اين قدرت وقتي با ايمان باشد وقتي كه زورخانه با قرآن باشد با ايمان باشد پشتوانه يك ملت است وقتي قهرمان‌ها، قهرمان‌هاي اسلامي باشند پشتوانه يك ملت هستند بازوي يك ملت هستند.
قسمتي از بيانات امام خميني (ره) در جمع تيم‌هاي فوتبال منتخب تهران، تاريخ 17/12/60 :
من خودم ورزشكار نيستم اما ورزشكارها را دوست دارم “احب الصالحين و لست منهم“ از خداي تبارك و تعالي خواهانم كه شما جوانان را كه ذخيره اين كشور هستيد و مايه اميد ملت و اسلام هستيد هر چه بيشتر موفق كند كه در همه ابعاد انساني ورزش كنيد. يك بُعدش آن بُعدي است كه شما متخصص در آن هستيد و اميد است كه بُعدهاي ديگري هم كه انسان دارد و انسانيت دارد در شما رشد كند. ورزشكارها هميشه اينطور بودند كه يك روح سالمي داشتند، از باب اينكه توجه به شهوات نداشتند، توجه به لذات نداشتند، توجه به يك فعاليت جسمي داشتند كه عقل سالم در بدن سالم است.
سايت بسيج  افزودن به يادداشتها


نظر شما در مورد اين مطلب
  نام :
ايميل :
وب سايت:
  

موارد بازديد شده توسط شما:
تصویر روز
تصوير اتومبيل 033
 Search Engine Optimization
Clicky Web Analytics
به كار نيك دستور ده تا اهل آن گردي ، و كار زشت و ناپسند را با دست و زبانت انكار كن (و بدي آن را بيان دار) و از شخص زشتكار به كوشش خود جدا شو، و در راه خدا آن طور كه شايسته تلاش و جهاد در راه اوست مجاهدت كن ، و در اين راه از سرزنش و ملامت ملامتگران باك نداشته باش ، و به خاطر (ياري ) حقّ در هر جا كه باشد از تحمّل سختي هاو فرو رفتن در كام مشكلات خودداري نكن
حضرت علي(ع)